Blog

mutlu son masaj

Tabi mutlu son masaj denildiğinde herkes aynı şeyi anlamıyor, çünkü üzerinde fikir birliği olan anlamı kesin bir kelime değil. 🙂 Bir kısım insanlar, iyi hizmet anlamında kullanırken, bazıları masajla cinselliğin keşisimindeki alanda bu kelimeyi kullanıyorlar. İster Antalya, ister başka ilde olun, farklı kullanımlara rastlamak mümkün.

Zaten kelime İngilizce happy ending orijinalinin Türkçe’ye geçmiş hali 🙂 Eğer kasedilen cinsel masaj ise, orada soru sınırların nerede bittiği ile ilgili. Masaj hizmeti birey veya çiftlerin cinsel hayatlarını geliştirmek ve düzeltmek için de kullanılabiliyor tabii, bu yönde faydaları çok. Öte yandan mutlu son masajı ile cinsel birlikteliği anlayan kişiler de mevcut tabii 🙂 Cinsel birliktelik eşler arasında uygun olan, ancak para karşılığı yapılması doğru, etik ve yasal olmayan bir faaliyet. Özellikle bizim gibi cinsellik konularının rahat konuşulamadığı ülkelerde yanlış ve eksik anlamalar veya yorumlar fazla olabiliyor.

Tabii ne istediğini bilmek, bilinçli olarak hizmet araştırmak ve ona uygun kişiyi (masöz veya masör) bulmak en doğrusudur. Yüzyüze görüştükten sonra oluşan iletişim ve güvenle daha samimi konuşmak ve anlaşmak mümkündür.

Bu dünyada farklı anlamlarda kullanılabilen kelimeler mevcut, örneğin vip masaj gibi. Dolayısı ile bilgili olmak önemli, herkes her kelimeden aynı anlamı çıkarmıyor. 🙂

Bu yazımda masajın dört farklı tekniği üstünde durmak isterim, umarım beğenirsiniz.

masaj mutlu son – dört farklı teknik

Kan akışının düzelmesi, gerginliğin giderilmesi ve yeniden gençleşme hissetmek masajla mümkündür. Biliyorsunuz, değil mi? 🙂

Bir masaj terapistinin hizmetlerinin, yani masöz hizmeti, işe yaraması; sırt ağrıları, değişken kan basıncı gibi yaygın hastalıkların tıbbi tedavisine ihtiyaç duyulduğunda ya da hem yaralar ve sakatlıkların sebep olduğu ağrıların dindirilmesi, hem de stres dolu günlerden sonra daha gevşemiş hissetmek söz konusu olduğunda önerilebilir olması demektir.

Hangi tür masajın sizin için en iyisi  olduğundan çok fazla emin olamayabilirsiniz ve bu durumda daha fazla bilgi edinmek için bir masaj terapistine danışmalısınız. Bir masöz bayan veya masör bayın size sunabileceği dört farklı masaj çeşidi vardır, tabii antalya mutlu son bunların içinde midir, ayrı soru, ve bunlar acupressure, İsveç masajı, Derin doku masajı ve Shiatsu masajı gibi değişik türleri içerebilir. Ya da sadece klasik hizmet alabilirsiniz.

Birçok ülkede, en yaygın masaj şekli İsveç masaj olduğu için masaj terapistinin büyük olasılıkla en çok İsveç masajı ile ilgili bilgisi vardır ve esas olarak gevşeme ve vücudun damarlar yoluyla kan dolaşımını daha iyi sağlamak amaçlanıyor. Bu masaj şeklinde, masaj terapisti cildin üstüne yağ sürer ve akıcı bir şekilde, hafif vurarak ve masaj yaparak kasların içindeki gerginliği gidermeyi sağlar.

masaj salonları mutlu son – akupunktur ve akubaskı

Acupressure, masaj terapistinin ciltteki anahtar noktalara parmaklarını kullanıp bastırmasıyla ve böylece sürdürülen büyük basınçla kasları rahatlatan ve aynı zamanda daha iyi bir kan dolaşımını destekleyen ve bir kez daha vücuda taze mutlu son masajıenerjinin girmesini kolaylaştırmak için vücutta biriken gerilimi gideren eski bir Çin tekniğidir. Mutlu son masajı ile genel olarak direk alakası yoktur.

Akupunktur ve acupressure cildin üzerinde aynı anahtar noktaları kullansalar da, akupunktur iğnelerin kullanımını içerir ama acupressure, vücudun dengesini yeniden kurmak için ve de zihni başağrılarından arındırmak ve masaj yapılan kişiyi menstrüel kramp ve kabızlıktan kurtarmak için parmakları kullanır.

Bir masaj terapistinin bildiğinden emin olduğu başka bir masaj şekli de çok daha şiddetli olan bir masaj türü olan ve kas gerginliğini gidermede bir dizi farklı yöntemi içeren Derin Doku Masajıdır. Derin Doku Masajı aynı zamanda, gerginliğin örneğini kırarak, tendinit gibi iltihap kaynaklı ağrıları da kapsayan kronik ağrı ve sancıları gidererek, insan vücudunun daha iyi ve daha özgür hareket etmesinde gelişme kaydetmesini sağlar.

mutlu son masöz – shiatsu

Japonlar Shiatsu Masajı olarak adlandırılan kendi parmak basıncı şekillerini kullanırlar, ki mutlu son masaj uygulamarından farklıdır, ve masaj terapistinin gerginliği gidermek, dolaşımı düzenlemek için kullandığı ve acupressure ile çok benzer olan, masaj terapistinin parmaklarını, avuç içlerini, dirseklerini, başparmağını, dizini kullandığı ve hatta bazen akupunktur iyileşme noktalarına basınç uygulamak için masaj yapılan kişinin üzerinde yürüdüğü bir tekniktir.

Bu şekilde, sadece enerji akışı artmaz, aynı zamanda lenfatik akış gibi, kan akışı da artar. Buna ek olarak, hastalığı yener, vücut dengesini yeniden kurar ve masaj yapılan kişiyi daha rahatlamış ve daha güçlü hissettirir.

İster masaj salonu mutlu son, ister spa otel masaj, ister profesyonel masöz arayın, bilgili ve bilinçli hareket edin. Eksik, yanlış bilgi ile hareket etmeyin. Herkesten her hizmeti almayın, benden söylemesi 🙂

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0