Blog

masöz ilanı

Aradığınız hizmeti bulmanın yollarından biri internette arama yapmak, örneğin masöz ilanı araştırmak ve size uygun kişiye veya salona gitmek.

Yöntem günümüzde doğru, ancak o kadar çok ilan arasında seçim yapmak zorlaşabiliyor. 🙂 Hele yeterince bilgi sahibi değilseniz, yanlış seçimler yapabiliyorsunuz.

Kimileri sadece bireysel tanıtım yaparken, masaj salonu olarak reklam verenler de var tabii. Her durumda, ilandaki bilgileri okuyun, fotolara bakın, ön bilgi edinin.

İşini iyi ve kaliteli yapan, profesyonel çalışan masöz tercih etmenizi öneririm. Nasıl anlayacaksınız? Okuduğunuz ve gördüğünüz ilk fikri verdikten sonra, telefon konuşması ile 🙂

Bu yazımda size sıcak taş türünden bahsetmek isterim, birçok masaj çeşidinden sadece biri, biliyorsunuz.

masöz ilanı – sıcak taş masajı

Sıcak Taş uygulaması, ısıtılmış taşların terapist tarafından geleneksel İsveç masajı tekniklerini uygulamak için kullanıldığı bir masaj türüdür.

Isıyı tutup uzun süre muhafaza edebilmelerinden dolayı  çeşitli büyüklükte ve şekillerdeki düz, siyah volkanik bazalt kayalardan çıkan taşlar kullanılır. Çoğunlukla bu kayalar 100 ile 150 Fahrenheit derecedeki suda ısıtılır.

Amerika yerlilerinin de tıbbi iyileşme sağlamak amacıyla sıcak taşlar kullandıkları bilinmektedir ama bu taşlar doğrudan ateş ile ısıtılırdı. Arizona’da Tuscon yerlisi Mary Nelson tarafından bu teknik yeniden değerlendirilmiş ve LaStone masöz ilanıTerapisi adıyla anılmaya başlanmıştır. Tabii o zamanlar masöz yok 🙂

antalya masöz – faydalar

Taşın sıcak etkisi, kaslardaki, bağ dokularındaki ve tendonlar gibi yumuşak dokulardaki  gerilimi anında yok ederek hastayı nerdeyse huzurla yıkayarak rahatlatır. Tabii masöz ilanı ile ulaştığınız bayana ne tür uygulamaları olduğunu ve nasıl yaptığını sorabilirsiniz.

Sıcak taşlar yumuşak dokuları ovmak, basınç uygulamak, masaj yapmak ve el ile işlemek için tüm seans boyunca kullanılır.

Bu nedenle ısıtılmış taş vücudun omurga boyunca eller ve ayaklar arasındaki stratejik noktalara yerleştirilir. Bu hareketle tüm vücuda enerji akışı sağlanmaktadır.

Taşlar soğudukça terapist ısıtılmış yeni taşlarla yer değişimi yapacaktır, ama iltihaplı, yaralı yada şiş alanlarda çoğunlukla soğuk taş kullanır. Bunu yapabilen masaj salonu az bulunur, zaten masöz ilanları içinde azında vardır.

antalya masöz ilanları – uygulama

Sıcak taş terapisini en iyi şekilde uygulamak için şunlar yapılır:

  • Taşların gereğinden fazla sıcak olması, fondaki müziğin sesinin çok açık olması ya da terapistin masaj sırasında fazla kuvvet uygulaması ve bunun gibi nedenlerden dolayı duyduğunuz rahatsızlıkları belirtin.
  • Seanstan kısa bir süre öncesinde ağır yemek yemekten ya da alkol tüketmekten kaçının.
  • Tedavi öncesinde  giriş kontrolü ve rahatlama için bir süre erken gelin.
  • Tüm giysilerinizi çıkarın ve tamamen bir havluya sarının. Böylece masaj terapistinin daha rahat çalışmasını ve cildinize daha rahat temas etmesini sağlayacaksınız.
  • Seans boyunca gevşemek ve toksinlerin vücudunuzdan daha rahat atılmasını sağlamak için derin nefesler alın.
  • Zihninizdeki gereksiz düşünceleri kovarak tamamen terapistin size olan dokunuşlarına odaklanın.
  • Terapi sırasında ortaya çıkan toksinleri vücuttan daha kolay atabilmek için seanstan sonra bol bol su için.

masaj ilanı antalya – doğru seçim

Hangi ilan olursa olsun, doğru seçim yapmak önemli. İster Antalya, ister başka ilde olun 🙂 Sıcak taş masajının derin doku ve kasları yumuşatmak, stresi gidermek, toksinlerin atılmasını sağlamak, ağrıları azaltmak, kan dolaşımını düzenlemek ve zihni gereksiz düşüncelerden arındırmak gibi pek çok faydası vardır.

Bu nedenle sıcak taş masajıyla mükemmel biçimde tedavi edilebilen bir çok rahatsızlık vardır.

Sıcak taş masajı özel bir eğitim gerektirir. Bu taşların ısıtılma ve temizlenme gibi terapi öncesi hazırlık süresi normalden biraz uzun olabilir. Bu nedenle bu masaj diğer her hangi bir masajdan daha pahalı olabilir. Ama siz buna değersiniz.

Umarım faydalı bilgiler oldu, masaj masöz için doğru adrestesiniz, telefon ederseniz tanışırız, görürsünüz 🙂 Sevgilerle.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0