Blog

masöz hizmeti

Eğer masöz hizmeti arıyorsanız doğru masaj sitesi 🙂 Yazılarımla sizi bilgilendiriyorum, uyum varsa görüşüp hizmet vermekten memnun olurum.

Masöz bayan servisi bay, bayan veya çiftlere olabiliyor. Herkesin ihtiyacı farklı tabii, dolayısı ile beklentiler de çeşitlilik gösteriyor.

Bu yazımda bayanlara masaj türlerinden olan hamilelik masajıyla ilgili bilgi vermek isterim. Tabii evde masöz servislerinden düşünülebilir.

antalya masözler hizmet – hamilelik masajı

Bir anne adayından daha çok kimin masaja ihtiyacı vardır ki? Ben düşünemiyorum, ya siz?

Hamilelik bir kadın için hem fiziksel hem de duygusal anlamda hayatının en stresli zamandır. Masaj tedavisi, ki masöz hizmeti içindedir, kalp atışlarının hızını düşürerek, zihni temizleyerek, kan dolaşımını ve lenf bezlerinin çalışmasını düzenleyerek, vücudu genel anlamda rahatlatarak hamileliğin en yaygın belirtilerini hafifletir.

Tüm çalışmalar göstermiştir ki masaj terapisi hem anneye hem de karnında büyümekte olan bebeğe son derece faydalıdır ve ayrıca daha az ağrılı ve daha az emek gerektiren bir doğum sağlamaktadır.

evde masöz hizmet antalya – normalden farkı

Hamilelik masajıyla normal masaj arasındaki fark nedir? Bu iki masaj türü arasında gözden kaçırılmaması gereken çok önemli farklar vardır. Bu önemli farklılıklar nedeniyle hamileler için masaj yapan terapistlerin daima sertifikalı olması gereklidir. Çünkü bu terapistler veya masözler aşağıya sıralayacağımız  tüm önlemleri alacaklardır.

-Gebeliğin ilk üç aylık döneminde artan kan dolaşımını ve sabah bulantılarını daha kötü bir duruma sokması nedeniyle masaj uygulanmamalıdır.

-Hamile bir kadını hareket ettirmek onun ve karnında taşıdığı bebeğin sağlığı açısından zararlı olabilir. Eğer hamilelik masajı için özel bir koltuk kullanıyorsanız bunun yarı yatar olması önemlidir.

Bu tip bir masaj koltuğu bulunamıyorsa, hamile kadını yan yatırmak ve masajın yarısında da diğer yanına döndürmek her iki kalçasının da masajlanması açısından gereklidir.

Hamile kadının vücudunun stratejik noktalarının altına çeşitli masöz antalya hizmetitürden yastıklar (vücut yastığı, sert yastıklar, ekstra dolgu yastıklar) konularak desteklenmelidir.

masaj hizmeti – tedbirler

Önemli güvenlik tedbirleri: Hamile kadınkesinlikle  karnının üzerine düz biçimde yatırılmamalıdır. Yatay ve ortası boşluklu masaj sandalyesi, bele zarar verebileceği için kullanılmamalıdır.

Vücuttaki bazı noktalara kesinlikle masaj uygulanmamalıdır. Ayak bileklerinin her iki yanı ile baş ve işaret parmaklarının ortasındaki bölgeye yapılan basınç erken doğuma neden olabilir.

Çoğunlukla hamilelik masajı güvenli ve yararlıdır. Ancak kan pıhtılaşması veya kanama problemi olan hamileler için bir uzman doktora danışmadan masaj uygulanmamalıdır.

Hamilelik masajıyla normal masaj arasındaki benzerlikler nelerdir?

Her insan (genç ya da yaşlı, zengin ya da fakir, kadın ya da erkek, hamile ya da değil) dokunma terapisi ile güven, rahatlık, ilgi, sevgi gibi ve daha pek çok güzel duyguyu kısa bir zaman dilimi içerisinde yaşar.

Hamilelik masajının yanı sıra diğer masaj türleri de aynı etkileri sağlar.

Yazım hoşunuza gitti mi? Dilerseniz evde masaj yazımı da okuyun 🙂 Umarım antalya masöz arayışınızda beni tercih edersiniz, kalite ve profesyonellik burada, sevgilerle.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0