Blog

masaj hizmeti

Eğer antalya ve çevresinde masaj hizmeti arıyorsanız doğru siteye geldiniz, yazılarımı okuyun, bilginizi artırın ve uygun olduğunuzda benimle iletişime geçin. 🙂

Profesyonel masöz olarak farklı masaj türleri sunuyorum, isteklerinizle ne kadar uyumlu olduğunu konuşarak bulabiliriz tabii.

Tabii farklı yer için hizmet arıyor olabilirsiniz, ister evimde, ister eve, ister evde :-)Bu yazımda profesyoneller gibi masaj yapmak konusunda odaklanacağım, siz de yapabilirsiniz. 🙂

Kendinizi hiç küçümsemeyin, profesyonel hizmet almak iyidir ve doğrudur, ama ara sıra kendiniz de deneyebilirsiniz.

antalya masaj hizmeti – masaj yapmak

 Masaj terapisi hem zihinsel hem de fiziksel birçok fayda sunar. Buna rağmen pek çok insan masajın hayatlarında nasıl bir etki yaratabileceğinden habersizdir. Okumaya devam edin ve iyi bir masajın zihninize, bedeninize ve ruhunuza nasıl iyi gelebileceğini öğrenin.

Vücudunuzun arka kısmındaki ağrılardan, özellikle belinizdeki, şikayetçiyseniz düzenli masaj yaptırmak oldukça faydalı olabilir. Profesyonel bir uygulama ile kaslarınızı rahatlatmak mucizeler yaratabilir ve çektiğiniz sıkıntıları giderebilir. Masaj ayrıca oldukça acı verici ve bazen sizi güçten düşüren sırt spazmlarına karşı da faydalıdır.

Masaj yaptırmadan, yani masaj hizmeti almadan önce, önce esneyin. Bu masajdan önce biraz gevşemenize yardımcı olacak ve bu sayede masaj terapistiniz problemli bir bölge varsa bunun nerede olduğunu kolayca belirleyebilecek. Aksi takdirde hiç hoşlanmayacağınız bir acı çekme ihtimaliniz doğar.

Masaja başlamadan önce masözünüzle konuşun. Seans esnasında neler olacağını bilmek rahatlamanıza yardımcı olur. Masöz bayan ile konuşmak herhangi bir alerjiniz veya masajda kullanılacak ürünler hakkındaki olası tereddütleriniz evlere masaj antalyavarsa bunları tartışmak için de olanak sağlar. İstiyorsanız müzik açıp açma imkanı olup olmadığını sorun veya rahatınızı sağlayacak herhangi bir isteğinizi belirtin.

Yediğiniz her öğünün ardından bir karın masajı yapmalısınız. Bir veya iki avcunuzu kullanarak karın bölgenizde saat yönünde daireler çizin.

Saat yönü, bağırsaklarınızda besinlerin sindirilirken izlediği yönle aynıdır. Bu sayede sindirim kolaylaşır ve gazı önlemiş olursunuz. Bağırsaklarınıza yardımcı olun.

masaj hizmetleri antalya

Eğer favori bir masaj yağı kokunuz varsa, bir sonraki masajınıza onu getirin. Terapistiniz de büyük olasılıkla bunu kullanmaktan daha fazla memnun olacaktır. Bazen yağ konusunda belirli bir tecihleri vardır fakat sizin hoşlandığınızı kullanmalarını istemenize kesinlikle değer.

Su tüketin, su tüketin. Özellikle evde masaj hizmeti alıyorsanız mutlaka 🙂 Masaj lenf sıvılarının, laktik asidin ve yumuşak dokudaki diğer toksinlerin açığa çıkmasını sağlar. Bu, masajdan sonra iyi hissetmenizin sebebidir fakat su tüketmediğiniz takdirde bu toksinlerin vücudunuzdan atılmasının hiçbir yolu yoktur. Su tüketmemek masajdan sonra mide bulantısına veya kötü hissetmeye sebep olabilir ki bu durumda harcanan tüm emek ve para boşa gidecektir. Bu yüzden mutlaka su için!

Hamilelik masajı yapmak için, müstakbel annenin yan yatmasını sağlayın ve dairesel, nazik bir hareketle sırtını ovun. Hamile masajı, özellikle gebeliğin son üç ayında oldukça yararlıdır. Çünkü annenin alt sırtında ve kalça bölgesinde bebeğin ağırlığı sebebiyle oluşan basınç noktalarına uygulanır.

masaj servisi antalya

Eğer yumuşak masajlardan hoşlanıyorsanız, İsveç masajını deneyin. Bu masaj türünde uzun, yumuşak vuruşlar kullanılır ve en rahatlatıcı masaj türü olarak bilinir. Bu masaj tipinde kasların yüzey katmanlarını hafifçe masaj yapılır ve bu sayede zihin dinginliği ve huzur da sağlanmış olur. Masaj terapilerine yeni başlayanlar için oldukça uygun bir masaj çeşididir.

Masaj yaparken ellerinizin vücut kıvrımlarını yakından takip ettiğinden emin olun. Gergin kasları gözlemek ve en çok hangi bölgelerin acı verdiğini anlamak için parmaklarınızı ve avuç içlerinizi kullanmalısınız. Eğer elinize bir kemik gelirse, uzak durmaya çalışın. Eğer çalıştığınız bölge daha kıvrımlı hale gelirse, hassasiyeti sağlamak için parmak uçlarınızı kullanabilirsiniz.

Masaj yaptığınız kişinin sırtına soğuk masaj yağı sürmekten kaçının. İster erkeklere masaj, ister bayanlara olsun, öyle 🙂 Önce yağı ellerinizle ısıtın. Kimse yağın soğunu hissetmekten hoşlanmayacaktır, özellikle masajın en başında. Bunun yerine ilk birkaç dakika yağ ile birlikte ellerinizi ovuşturun. Sürtünme ellerinizin arasında yağın ısınmasını sağlayacak ve onu ideal sıcaklığa ulaştıracaktır.

antalya masaj hizmetleriBirçok hastalığın belirtileri, masaj salonuna yapılan düzenli ziyaretler sayesinde hafifletilebilmektedir. Fibromiyalaji gibi zayıflatıcı rahatsızlıklardan basit bir stres hissine kadar, masaj birçok konuda zihin ve beden için harikalar yaratır.

Ağrılarınızı, acılarınızı veya hastalıklarınızı gidermekte ilacın yanında masajı da alternatif bir yol olarak göz önünde bulundurun. Doktorunuza, iyi bir masaj yaptırmanın size iyi gelip gelmeyeceğini sorun!

Bir öğün tükettikten sonra, karnınızı sıvazlayın. Evet, bu doğru bir harekettir.  Eğer doğru şekilde uygularsanız sağlıklı bir sindirime yardımcı olmuş olursunuz. Yalnızca avuçlarınızı karnınıza koyun ve saat yönünde sıvazlayın. Saat yönü, besinlerin bağırsaklarınızda izlediğini yolla aynıdır ve sindiriminizi taklit ederek ona yardımcı olur.

özel masaj hizmeti antalya

Masaj esnasında, terapistiniz vücudunuz ve eklemleriniz üzerinde hareket ederken tamamen rahatlamış olmanız gerekmektedir. Terapistinizin uzuvlarınız ve bedeniniz üzerinde etkili hareket sağlayabilmesi için ona yardım etmelisiniz. Bir kukla olduğunuzu ve iplerinizin terapistinizin elinde olduğunu düşünün.

Ayak bileğinizi döndürmek bilek eklemlerinizin ve ayaklarınızın rahatlamasına yardımcı olur. Ellerinizi ayağınızın üstüne koyun ve ayağınızı bileğinizin etrafında üç ila beş kez arasında döndürün.

Eğer masaj yaptırırken ani bir acı veya rahatsızlık hissederseniz, masaj seansını bitirmekte tereddüt etmeyin. Siz ödeme yapan bir müşterisiniz ve burada önemli olan sizin memnuniyetiniz. Bu nedenle rahatsızlık hissettiğiniz anda seansı sonlandırma hakkına sahip olduğunuzu unutmayın.

Uykusuzluk yaşayan bir bebek veya çocuğa yumuşak bir masaj uygulayın. Aynı yetişkinlerde olduğu gibi çocuklar da masaj sayesinde rahatlar ve hatta uykuya bile dalabilir. Eğer hiçbir şey çocuğunuzu sakinleştirmeye yetmiyorsa ona bir masaj yapmayı deneyin ve herkes için her şeyi daha kolay hale getiren mucizelerden birinin gerçekleştiğini görün.

Antalya masaj hizmeti verenler arasından bilinçli seçim yapın. Deep tissue (derin ten) masajından hemen sonra Epsom tuzuyla banyo yapın. Bir küvet dolusu sıcak suya yalnızca bir bardak Epsom tuzu eklemeniz yeterlidir. Bu tuz, vücudun toksinleri atmasına ve acı veren noktaların iyileşmesine yardımcı olur. Yaklaşık yarım saat banyoda kalmanız, optimum sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Masaj sizi rahatlatabilir, gençleşstirebilir ve sağlığınızı iyileştirebilir. Sağlayacağınız fayda tamamen ihtiyacınız olan ve tercih ettiğiniz masaj tipine bağlı. Masaj terapisi hakkında yeni şeyler öğrenmeli ve yeni teknikler denemelisiniz. Neyseki, yukarıda sağlanan tavsiyeler iyi bir başlangıç yapmanız için yeterli olacaktır.

Size uygun antalya  masöz hizmeti arayışınızın siteme ulaşmakla sonlandığını umarım, sevgi ve saygılarımla.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0