Blog

masaj belek

Antalya Belek’te masaj arıyorsanız siteme hoş geldiniz, size klasik ve özel masaj hizmetleri sunuyorum, arayın, tanışalım 🙂 Masaj salonları yerine bağımsız çalışan profesyonel masöz tercih edin 🙂

Dinlendirici Bir Masaj Belek Birkaç Adım Ötede

Masaj yapmayı hep sevmiş misinizdir ve size bunda gerçekten iyi olduğunuz söylenmiş midir? Masöz okuluna gidebilirsiniz ya da herhangi birine nasıl olağanüstü bir masaj yapacağınızı saptamak için bu makaleyi okuyun. Hemen başlayın!

Bir belek masaj yaparken, biraz yağ kullanmayı düşünün. Yağ ellerinizi cilt üzerinde daha kolay sürtmeyi sağlar ve ayrıca masaj yaparken basınçla daha derine gitmeyi daha kolay hale getirir. Badem yağı, zeytinyağı ve bebe yağı hepsi iyi seçimlerdir. Dilerseniz, masajı kokulu yapmak için biraz uçucu yağ ekleyin.

Masaj antalya yaparken başparmaklarınızı kullanın. Bunlar ellerinizdeki büyük ve güçlü bir yer olabilir ve kasları uyarmakta harikadırlar. Çok sert itmeyin ve rahatsızlığı önlemek için tırnaklarınızın iyi kesilmiş olduğundan emin olun.

masaj belek arayışınızda profesyonel masöz

Bütün vücudunuza masaj belek yaptırıyorsanız masöz bayanın masaj yağları kullandığından emin olmanız yararlıdır. Bu masaj yağları doku ve kaslarınızın içine derinlemesine işleme masöz tarafından planlanıyorsa zorunluluk olarak görmek gerekir. Hem eller kayganlaşır, hem sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olur, hem decilt yanıkları oluşma olasılığı oldukça düşer.

Bir kişi daha derin bir masaj isterse, ne kadar yağ kullandığınız konusunda dikkatli olun. Evet, yağ bir kişinin sırtını harika hissettirir ve daha az sürtünmeye neden olur, ama sonra daha derin doku masajı için sorundur. Bu sürtünme belek massageolmadan, elleriniz sürekli kayacağı için derin bir masaj sunmak mümkün olmayacaktır. Masajda rahat olmak için yeterince, ama sürtünmeyi kaybedeceğiniz kadar çok fazla olmayacak şekilde yağ kullanarak, bu sorunu en aza indirgeyin.

Masaj antalya yaptırdığınız zaman vücudunuzdaki gerginliği denemeniz ve azaltmanız gerekir.

Dinlenmek için ne gerekiyorsa yapın. Bu nedenle masaya uzandığınızda derin nefes alma çalışması yapın. Masajınız başladığı zaman, ara sıra derin nefes almalısınız ki kaslarınız gevşek kalsın.

Masaj yaparken yağlama önemlidir. En iyi yağlayıcılar ellerinizin vücudun genelinde kaymasını sağlayacaktır. Yağlar birçok losyon gibi iyi işe yarar. Birkaç farklı tür deneyin ve en iyi hangisinin işe yaradığını görün. Masaj sırasında molalara yol açarak yeniden uygulanmayı gerektirmeyen bir losyon istersiniz.

Eğer uzun süreliğine araba kullanmak sizi zorluyorsa, sırtınıza bir masaj yastığı almayı düşünün.  Bu minderler aracın çakmağına takılır ve sürüş boyunca size farklı yoğunluklarda rahat bir masaj sağlar. Bu herkes için yolculuğu daha keyifli hale getirebilir.

masaj salonu belek tercihi

Masajın sadece fiziksel durum değil ruhsal bozukluklardan muzdarip insanlara da yardımcı olduğu anlaşılmıştır. Bir masaj yaptırmak sadece bedeni değil, zihni de rahatlatır. Anksiyete ve depresyon sorunları yaşayan insanlara bunların azaltılmasında gerçekten yardımcı olur. Düzenli masajlar zihinsel iyilik haline gerçekten yararlı olabilirler.

Bazı yaralanmalarınız varsa derin doku tedavisi mükemmel bir seçenektir, masaj salonu veya profesyonel masöz antalya tercih edebilirsiniz. Kas liflerine yönelik güçlü hareketler yapılır. Bu, her zaman çok sıkı olan veya sık sık incinen, sıklıkla yaralanan veya duruş sorunları olan kaslara bile çare olur.

Masaj antalya yaptırmadan önce ve sonra esnemeyi unutmayın. Kaslarınız önceden ısınmışsa masaj daha etkili olacaktır ve eğer kaslarınızı esnetmek için birkaç dakika verirseniz masajınızdan sonra daha fazla enerjiniz olacaktır. Ayrıca, esneme kas ağrılarını hafifletmek için etkili bir yoldur.

Bir tam vücut masajı öncesinde ayaklarınızı yıkayın. Ayaklar bolca mantar ve bakteri taşırlar, bu yüzden masözünüz tam vücut masajı yaparken vücudun geri kalanına bunları yayabilir. Onları önceden yıkayın ve çok daha güvenli olacaksınız.

belek masaj salonları yerine bağımsız masöz

Hamileyseniz, lisanslı bir terapist yani belek masöz tarafından yapılması şartıyla hala bir masajın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu, sabah bulantısı, stres, sırt ağrısı, göğüs ağrısı ve şişmiş ayak bilekleri ile başa çıkmak için harika bir yoldur. Doğum sonrası depresyon, kilo kaybı ve bebek taşıma ağrıları ile başa çıkmak için doğumdan sonra da buna devam edebilirsiniz.

İster antalya masaj salonu ister başka yerde yaptırın, aromaterapi masajı nazik yoğurma hareketleri ile birlikte kokulu terapötik masaj yağları kullanır. Bu kokulu yağlar masaj terapisine koku duyusunu dahil ederek standart masaja başka bir boyut kazandırırlar. Aromaterapi genellikle lavanta, okaliptüs ve papatya kullanır. Bu masaj türü, strese bağlı ağrı çeken insanlar için idealdir.

Ayak bileğini çevirmek eklemleri gevşetmek ve ayaklarınızı rahatlatmak için mükemmel bir yoldur. Elinizi topuğunuza koyun. Diğer elinizi alın ve sıkıca ayağın yuvarlak kısmını tutun. Sonra, ayak bileğinizi bir yöne dört kez çevirin ve sonra masaj belek antalyadiğer yöne de dört kez çevirin.

masaj antalya belek arama

Eğer vücudunuzun alt kaslarında gerginlik şikayetiniz varsa, bir derin doku masajı yaptırın.

Vücudunuzda beş kas tabakası vardır ve bu masaj en düşük seviyedeki kasları ele alır. Spor yapıyorsanız veya yakın zamana dek geçmeyen kronik geriliminiz varsa bu harika gelir.

İyi bir masaj konyaaltı sonrası bahşiş verdiğinizden emin olun! Hizmet sektöründe çalışıyorlar ve bu nedenle onlara bahşiş verilir. Bahşiş yüzde onbeş ile yirmi arasındadır. Masajdan gerçekten memnun kaldıysanız daha yüksek miktarda bir bahşiş ve masajdan memnun olmadıysanız daha düşük bir miktar bahşiş verin.

Otizm tanısı konulmuş olan birçok çocuklar, çene ya da bacak gibi bedenlerinin farklı kısımlarında daha derin basınç duyumsamanın keyfine gerçekten varacaklardır. Bebek veya çocuğunuz üzüntülü olduğu zaman ona masaj uygulayarak özlediği o tür derin basınç vermek ile, onu sakinleştirmeye yardımcı olabilirsiniz.

belekte masaj tavsiyesi

Eğer gerçekten kötü bir yanığa maruz kaldıysanız, bu çok acı verici olabilir ve çirkin bir yara izi bırakabilir. Bu belirtiler için kullanabileceğiniz kremler vardır ama daha hızlı iyileşmesi için masajı düşünmek isteyebilirsiniz. Masaj yanıktan etkilenen bölgenin iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Yapacağınız bir sonraki antalya masaj planlarken okumuş olduğunuz ipuçlarını iyi bir şekilde kullanmak için deneme zamanı geldi. Becerilerinizi geliştirebilecek yeni teknikler için gözünüzü açık tutun. Artık ellerinizle iyi olduğunuzu insanlara gösterebilirsiniz.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0