Blog

evde masaj

Masaj hizmeti birçok yerde alınabilir, evde masaj bunlardan biridir. Masöz bayanın kendi yeri veya sizin yerinizde hizmet mümkün olabilir, ancak yeri belirleyen masözün kendisidir. Antalya veya başka il olsa da, hizmet alma ve vermenin temel prensipleri değişmez.

Her zaman her istediğiniz yerde hizmet olamayacağınızı kabul ediyorsunuzdur 🙂 Özellikle evimde masaj diyen bir insan için masöz ile güvene dayalı bir iletişim kurmak şarttır. 🙂 Tabii evlere masöz diye reklam yapan bir bayan masöz ile karşı karşıya değilseniz 🙂

Tabii yaşlı ve hareket güçlüğü yaşayan bir insansanız, evde masöz istemeniz gayet doğaldır. Ancak sağlıklı olan bir yetişkin, karşı tarafın yerine de gidebilir. Tabii özel hizmet istiyorsanız başka 🙂

Bu yazımda Hint kökenli türlerden biri olan baş masajı ile ilgili bilgi vermek isterim. Daha önce hiç duymuş muydunuz? 🙂 Birçok insan bilmez ve anlayışla karşılanması gereken bir durumdur.

evde masaj – hint baş masajı

Hintli’lerin 4000 yıldır günlük yaşamlarının bir ritüeli olarak kullandıkları bir çeşit iyileştirici uygulamadır.

Hint baş masajının başlıca amacı, tıkanıklıkları açarak vücuttaki  pozitif enerji akışını serbest bırakmak ve negatif enerjiyi dışarı atmaktır.

Eski Hint dönemlerinde, kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklar oturup birbirlerinin başlarına masaj yaparlardı. Aynı zamanda uygulama esnasında hem saç ve saç derisini besleyen hem de kan dolaşımını düzenleyen çeşitli fındık ve tahıl yağları (hindistan cevizi, badem, zeytin ya da susam) kullanırlardı ki bu tür katkı ürünleri günümüzde evde masaj yapan masözler tarafından kullanılabilmektedir. Tabii yapılan uygulama türüne göre kullanılan yağ ve diğer maddeler değişir.

antalya evinde masaj – günümüz

Bugünün modern Hintlileri berber ve güzellik salonlarında günlük olarak baş masajlarını yaptırmaktadırlar. Hint baş masajı bir Bombay yerlisi, osteopat ve masaj terapisti olan Narendra Mehta tarafından 1970’li yılların başında batı dünyasına tanıtıldı.

antalya evde masöz hizmet

Hint baş masajının sayısız teknikleri nesiller boyu aktarılıp dururken Mr. Mehta masaj tekniğinin içerisine  baş, boyun ve omuzu da entegre ederek insana fiziksel ve zihinsel olarak daha büyük sağlık sağlayacak olan kendi özel tekniğini evde masöz masajgeliştirdi. Mr. Mehta kendi adına markalaşan kapsamlı aromatik baş masajı tekniği Çampisaj’ı geliştirdi.

‘’Çampi’’, kökeni İngilizce ‘’Şampuan’’ ,  anlamı da baş masajı olan bir kelimedir.

Mr. Mehta’nın düzenlediği tanıtım kampanyaları ile Çampisaj Avrupa ve dünyanın pek çok ülkesinde kısa zamanda tanındı. Londra’da bulunan çalışma merkezinde atalarının ve kendisinin bu konudaki inançlarını özetlerken şunları söylemiştir: ‘’Pek çok insan ne yazık ki saçları dökülmeye başladığı zaman saç sağlığını düşünmeye başlar.

Oysa ki sağlıklı saçların temeli küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak yapılacak olan saç ve baş masajlarıyla olur. Vücudun tüm enerjisini yöneten yedi çakra merkezimiz vardır. Çampisaj başın üstünde, alında ve boyunda bulunan ve vücuda düzgün enerji sağlayan ilk üç çakrada çalışır. Bu konu ayrıca üzerinde durulabilecek başka bir alandır. Antalya içinde bu tür kavramları bilen ve uygulayan çok azdır.

Güçlü ve parlak saçlar, stresin azalması, uyku düzeninin sağlanması, enerji ve zihin açıklığı bu masajın sonuçlarıdır. Hint baş masajı, müşterinin rahatça oturduğu bir koltukta ve terapistin de ya oturduğu  ya da tam arkasında ayakta durarak çalıştığı sessiz bir mekanda yapılır.

Yazım hoşunuza gitti mi? Umarım size uygun antalya masöz arayışınız benimle iletişime geçmenizle son bulur, yani aradığınızı bulursunuz. Profesyonel evde hizmet için sizi bekliyorum. Sitemde yazıları okuyun, sayfalarımda gezinin, kendinizi tanıtan şekilde benimle iletişime geçin, konuşalım, uyum varsa görüşelim 🙂

Ne olursa olsun, masaj hizmetinden vazgeçmeyin ve düzenli yaptırın, daha sağlıklı, keyifli, mutlu olduğunuzu kendiniz göreceksiniz. Günümüzün insanı için bir ihtiyaç olduğunu artık herkes kabul ediyor 🙂

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0