Blog

erkeklere masaj

Hizmet bayan, erkek veya çiftlere olabiliyor, tabii antalya’da erkeklere masaj arıyorsanız doğru adrestesiniz. Farklı kişilerin farklı tercihleri olması doğal. Bir bayanın beklentileri ile bir erkeğinkiler çoğu zaman aynı olmuyor. Aynı tür masaj değil, farklı çeşitleri tercih edebiliyorlar.

Bilgili ve bilinçli olarak seçim yapmak önemli, profesyonel hizmet alacağınız yeri ve kişiyi tercih edin. İster masaj salonu, ister bağımsız masöz seçin, Antalya’da rastgele bir yerlere gitmeyin. 🙂 Keyifsiz veya can sıkıcı bir deneyim yaşayabilirsiniz, harcadığınız ve boşa giden zaman ve para ise cabası. 🙁

Kimileri masaj teknikleri hakkında bilgi ararken, kimileri video veya masaj nasıl yapılır arayabiliyor. Herkesin isteği farklı tabii. 🙂

Farklı yazılarla sizi masöz dünyası hakkında bilgilendiriyorum. Bu yazımda masaj rahatlama hakkında bilgi vermek isterim, umarım faydasını görürsünüz.

antalya erkeklere masaj – rahatlatıcı masaj

Kaslarınız sertleşmişse ve stresli bir ruh halindeyseniz, hiçbir şey, özellikle erkekler için, rahatlatıcı bir masaj kadar iyi gelemez. Size oldukça iyi hissettirecek harika bir masaj yaptırmanın sayısız yararı vardır, olası bir baş ağrısı veya sırt ağrısından kurtulmak da dahil. Bu yazıda, iyi bir masaja ulaşmak hakkında birçok ipucu bulabilirsiniz.

Eğer belirli bir süredir stres altında olduğunuz hissediyorsanız, rahatlatıcı bir masajın zamanı gelmiş olabilir. Masaj, yalnızca zihinsel olarak değil, fiziksel olarak da rahatlamanızı sağlar. Dolaşımı destekler, kasları gevşetir. Bir masajla erkek masaj antalyatüm stresinizi serbest bırakın.

Terapistinizle ihtiyaçlarınızı paylaşın. Birçok kişi bunu doğru ve tam yapmıyor. Özellikle erkeklere masaj konusunda çekingen davranmayın, nacak saygılı ve kibar olun. Bazı insanlar, kontolün onlarda olmadığını hissettikleri için masaj yaptırma fikrinden rahatsız olabilir. Masaj terapistinize fazla ağrı yaratan bölgelerinizi söyleyin. Bu bölge sırtınız, boynunuz veya dizleriniz olabilir. Böylece terapistiniz bu bölgelerden uzak duracaktır.

Ayrıca, eğer arka planda çalan hafif bir müzik, oda sıcaklığı veya aydınlatması hakkında tercihleriniz varsa bunları da belirtmeyi unutmayın. Buradaki tüm mesele sizin rahatlamanızı sağlamak ve size en iyi şekilde uyum sağlayan şartları yaratmaktır.

Masaj yaptırmadan önce ağır yemekler yemekten kaçının. Masajdan önce ağır bir öğün tüketmek rahatsız hissetmenize sebep olup masajdan keyif almanızı engelleyebilir. Yiyebildiğiniz kadar sağlıklı, sebze ve  meyve ağırlıklı yemekler tercih edin.

erkek masaj salonu – doğru adres

Eğer amacınız masaj yaptıran kişiyi sakinleşmekse, yavaş hareketleri tercih edin. Eğer ellerinizi fazla hızlı hareket ettirirseniz veya sırt bölgesine hızlı bir atak yaparsanız, rahatlatıcı bir masaj atmosferi yaratmakta oldukça zorlanırsınız! Bunun yerine kendinizi rahatlatmaya odaklanın.  Adımlarınızı yavaşlatın ve yavaş ama kararlı bir şekilde hareket edin. Masaj yaptıran kişiden gelecek işaretleri takip edin ve bunlara göre hareketlerinizi yavaşlatın veya hızlandırın.

Masajı küçümsemeyin.  Bir masaj yaptırmak acılarınıza çare olabilir, stresinizi azaltabilir ve size ekstra enerji verebilir. Profesyonel bir masaj terapistinizi ziyaret edin ve ne kadar iyi hissedeceğinizi görün, hem de sağlık durumunuzun veya nasıl problemler yaşıyor olduğunuzun hiçbir önemi olmadan.

Düşüncelerinizi bir kenara bırakın. Masajdan fayda sağlamanın en zor fakat en gerekli adımı zihinsel dinginliğinizi sağlamaktır. İster erkek, ister kadın olun, ister Antalya, ister başka ilde olun, öyle 🙂 Terapistiniz hazırlanırken derin nefes almayı deneyin. Her solukta, aklınızda sizi sıkan ve stres yaratan düşüncelerin kaybolduğunu hayal edin. Soluk verirken ise, bu düşüncelerin tümünün uzay boşluğunda yitip gittiğini hayal edin. Rahatlayana kadar bunu uygulamaya devam edin.

Thai masajı yaptırmanın pek çok faydası vardır. Eklemlerinizde ve kaslarınızda oluşmuş gerilimi yok etmenin yanı sıra, sinir sisteminizi güçlendirerek daha esnek bir yapıya kavuşmanızı sağlayacaktır. Terapist bedeninizi sizin için esnetirken, nefesinizi kontrol etmek ise size kalır.

erkek masaj teknikleri

Evinizde, kendi kendinize masaj yapmanızı sağlayacak birçok araç olduğunu biliyor muydunuz? Yani evde masaj sizin için bir tercih olabilir. Neden bir tenis topunun üzerine uzanıp sırtınızda yuvarlamayı denemiyorsunuz? Bir oklava da ayak tabanınız için harika olabilir. Evinizde küçük bir tur atın. Ne kadar harika araçlar bulacağınıza siz de şaşıracaksınız!

Karşı cinsten bir masaj terapistiniz olmasından çekinmeyin. Bu başta biraz garip karşılanabilir fakat üstesinden gelebilirsiniz! Erkekler, sırtınızda oluşmuş kötü tutulmaların çözülmesi için gereken beden kuvvetine sahip olabilir. Veya bir bayan, rahatlamanız için gereken yumuşak dokunuşa sahip olabilir. O andaki ihtiyacınız neyi gerektiriyorsa, ona açık olun.

Masaj esnasında elleri ve ayakları ihmal etmeyin. Bu bölgeler çoğunlukla stresin büyük kısmını depo eder. Bedenin bu kısımlarına masaj yaparken, biraz sert olmak buradaki kas gerilimlerini yumuşatmanıza yardımcı olabilir.

Bir bebek ve ebeveyni arasındaki en keyifli, bağ kuran ve sevgi dolu aktivitelerden biri de masajdır. Yalnızca bir damla bebek yağı alın, takılarınız varsa çıkartın ve ellerinizin kuru olduğundan emin olun. Daha sonra aşağıdan veya yukarıdan başlayın. Eğer nazikseniz, her dokunuşunuz ona keyif verecektir.

Eğer bedenin her iki tarafına da masaj yaparsanız, kan akışınız yükselecek ve iyileşme süreciniz hızlanacaktır. Ellerinizi yumruk şekline getirerek veya yumruklama tekniği kullanarak, kollarınız ve bacaklarınızda çok daha iyi bir dolaşıma erkeklere masajsahip olabilirsiniz. Erkek masaj uygulamasında sertlik daha fazla olabilir. Egzersiziniz bittiğinde ise, kalp ritminize paralel olarak yumruğunuzu veya avuç içinizi kullanarak kaslarınızı ovabilirsiniz.

Eğer yaptırdığınız masaj yok ağır veya çok hafif geliyorsa bunu söylemekten sakın çekinmeyin. Bu, sizin karşılığında ödeme yaptığınız bir servis ve bu nedenle eğer masözünüz çok az veya çok fazla baskı uyguluyorsa bunu ona bildirin ve size uygun doğru baskıyı ayarlamasını sağlayın.

erkek masaj antalya – memnuniyet

Eğer yaptırdığınız masajdan memnun kalmadıysanız, masajı tamamen kafanızdan silip atmayın. Çünkü herkesin kendi tarzı ve teknikleri farklıdır ve iki ayrı mesaj terapistinin aynı masajı uyguladığına rastlanmamıştır. Yeni birinden veya bir arkadaşınızdan yeni bir öneri isteyin ve deneyiminizi ona anlatın. Bu sayede daha fazla memnun kalacağınız bir terapist bulma şansınız artacaktır.

Özellikle tıbbi bir durumunuz varsa, ilk ziyaretinizi bir masaj kliniğine yapmaya özen gösterin ve kurum hakkında araştırma yapın. Genellikle müşteriler görüşlerini online olarak bildirirler ve uygulama hakkında bir şikayet olup olmadığını anlamanıza sağlar. Ayrıca, kendi bölgenizde yer alan sağlık departmanına da konuyla ilgili danışabilirsiniz.

Çoğumuzun spor yaparken, kazalardan dolayı veya yalnızca vücudumuzda kendiliğinden meydana gelen yıpranmalardan ötürü ortaya çıkan hasarlı bölgeleri vardır. Eğer böyle bir durumunuz varsa, bunu masözünüze bildirmeniz oldukça önemli. Vücudunuzda hasarlı veya hassas bir bölgeniz varsa bunu mutlaka masöz bayana önceden söyleyin.

Çeşitli fiziksel problemler için çeşitli masaj tipleri vardır. Örneğin tedavi gerektiren sebepler dolayısıyla veya yalnızca rahatlamak için bir masaja ihtiyacınız olabilir. Eğer ihtiyacınız olan masaja nerede ve nasıl ulaşabileceğinizi merak ediyorsanız, bu yazıda size sunulmuş rehberi kullanın ve masajla ilgili ihtiyacınız olan tüm yardıma ulaşın.

Umarım hoşunuza gitmiştir, Antalya ilinde erkeklere masaj arayışınızda uygun masaj hizmeti bulmanızı dilerim, doğru adrestesiniz, arayın, tanışalım!

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0