Blog

bayan masöz

Antalya ilinde bayan masöz arıyorsanız doğru sitedesiniz. Yazılarla sizi bilgilendiriyorum, tabii uygun olduğunuzda arayıp tanışmamızı tercih ederim.

Tabii ki Antalya ilinde hizmet veriyorum, kendim hakkında bilgiler veriyorum, aynı şekilde sizi tanımak isterim, herkese her hizmet verir şekilde çalışmıyorum.

Bu yazımda refleksoloji üzerinde durmak isterim. Daha önce hiç duymuş muydunuz? Biraz tarihçesinden bahsedeceğim, bizde pek fazla kişi bilmez.

bayan masöz – refleksoloji

Bölgesel masaj tedavisi olarak da bilinen refleksoloji masajı, eller, ayaklar ve kulaklardaki vücudun diğer bölgelerine ve hayati organlarına karşılık gelen noktalara, ovalayarak, sıkarak ya da sürterek masaj yaparak yararlı etkilerin açığa çıkmasını sağlayan alternatif bir tıp dalıdır. Amacı insanın tüm  vücut sağlığını, beyin ve beden olarak iyileştirmektir.

Amerika Refleksolojistler Derneği’ne göre refleksoloji masajı, kan dolaşımını düzenleyip tansiyonu düşürüyor, zararlı maddelerin vücuttan atılmını kolaylaştırıyor ve bedenin kendi kendini iyileştirme yeteneğini destekliyor.

Yine aynı derneğe göre refleksoloji ayrıca sırt ve bel ağrılarına, kısırlığa, artirite, migrene ve diğer beden ve zihinsel problemlere iyi gelmektedir.

masöz – refleksoloji tarihçe

Refleksoloji masajı hakkında yapılan çalışmalar ve araştırmalar klinik sonuçlara varmada başarısız olunca batı tıbbının uzmanları ve profesyonelleri refleksoloji tedavisi inancının ciddi sağlık sorunlarının tedavisini tehlikeli derecede geciktirebileceği uyarısında bulundular.

Hatta insan vücudundaki yaşamsal enerji ve  kristal yapılarla ilgili hiç bir bilimsel kanıt olmadığını ve refleksolojinin iddia ettiği manevra enerjisinin (gi) bilimsel olup olmadığını araştırmaya koyuldular.

Amerika  Birleşik Devletleri’nde yine aynı eleştirmenler ve  diğerleri  varolan  kısa süreli ve eksik refleksoloji  eğitimini kötülediler. Oysa aralarında İsviçre’nin de bulunduğu pek çok Avrupa ülkesi refleksolojistlerin anatomiden ve fizyolojiden anlayan tam eğitimli ve lisanslı kişiler olması gerektiğini savundu.

Antik Çin şifacıları insan bedeninin görünmeyen bir yaşam gücü ve yaşam enerjisi  alanı ile kaplı olduğunu savunuyorlar ve bu yaşam gücünün ya da enerji alanının vücudun kendi kendini iyileştirme yetisinin engellenmesine ve bayan masöztıkanmasına engel olacağında ısrar ediyorlardı.

Amerika’da refleksolojiye 1913 yılında öncülük edenler kulak burun boğaz uzmanı Dr. William Fitzgerald ve çalışma arkadaşı Dr. Edwin Bowers olmuştur.

Doktor Fitzgerald ve Bowers’ın teorilerine göre, vücudun özel bazı bölgelerine uygulanan kuvvetli basınç, vücudun diğer bölgelerine ağrı kesici ve ateş düşürücü etki yapmaktadır.

masöz bayanlar antalya

1930 ve 1940’lı yıllarda bir fizyoterapist ve bir hemşire olan Eunice D. Ingham, ayaklardaki refleks noktaları ya da tüm vücutla bağlantılı dürtülerin içine özellikle eller ve ayakları da alan bir şemayı açıklayarak devam ettirdi.

Bunu yaparken İngham ‘’bölge terapisi’’ni ‘’refleksoloji’’ye çevirdi ve onun grafikleştirilmiş refleksleri bugün hala takip edilmektedir.

Burada önemli olan özellikle zor bir günün ardından ellere ve ayaklara uygulanan iyi bir masajın bir şekilde tedavi edici özelliğinin olması ve insana kendini iyi hissettirmesidir. Umarım size uygun bayan masöz için beni tercih edersiniz, tabii uyum varsa ve koşullarda anlaşabiliyorsak. 🙂 Özel bir hizmet zorla veya uyumsuz olmaz, biliyorsunuz. 🙂

Antalya bayan masöz arayışınızda doğru sitedesiniz, masajsız kalmayın, sevgi ve saygılarla.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0