Blog

antalya masöz

Eğer Antalya gibi büyük bir ilde masöz hizmeti arıyorsanız doğru adrese geldiniz! 🙂 Internette birçok ilan görebilirsiniz, ama birçoğunda bilgilerin eksik, yanlış olduğunu fark edeceksiniz veya belki bu yönde olumsuz bir deneyim daha önce yaşadınız. Kaliteli ve profesyonel servis sunan masöz Antalya’da azdır, dolayısı ile iyi araştırma ve seçim yapmanız gerekir.

Benim hakkımda bilgilere sitemin diğer sayfalarında erişebilirsiniz. Sizi hem bu dünya konusunda bilgilendiriyorum, hem de telefonla arayıp uyum görürsek size hizmet veriyorum. 🙂

Bu yazımda shiatsu hakkında sizi bilgilendirmek isterim. Birçok insanın bilmediği yüzlerce masaj türü vardır. 🙂

masöz antalya – shiatsu masaj

Kelimenin tam anlamıyla Japoncadan çevrilmiş ‘’Shiatsu’’ parmak basıncı anlamına gelmektedir ve bundan 1500 yıl önce Japon kültürüne dahil olmuştur. Bugün Shiatsu olarak bilinen masaj aslında Nihon Kaifuku Anma olarak bilinen çok geniş Japon masaj yöntemlerinden yalnızca biridir.

Bu yöntemlerin içinde en iyi bilineni ve hem Japonya’da hem de tüm dünyada en çok tercih edilenidir Shiatsu. Eski Japon öğretilerinin yanı sıra antik Çin şifa sanatı olan meridyen sisteminden gelmektedir.

masöz masaj – açıklama

Çok kısaca açıklayacak olursak, meridyenler gi’nin ya da kan akışının sağlandığı kanallardır. Tükenmiş (kyoto)ya da aşırı aktif (jitsu) enerji akışı, vücutta dengesizliğe neden olur ve böylece hastalıklara zemin hazırlar.

Doğrudan böbrek, karaciğer, dalak, kalp, akciğerler, perikard, mesane, safra kesesi, mide, ince ve kalın bağırsak ve vücudun ısısını düzenleyen sistem gibi hayati organlarla ilişkili olan on iki tane meridyen vardır. Yin (negatif meridyen) antalya masöz mutlu sonyukarı  akışı sağlarken Yang (pozitif meridyen) aşağı akışı sağlar.

Yine aküpresür olarak bilinen terapi de akupunktura pek çok yönüyle akupunktura benzemektedir. Burada da masaj terapisti veya günlük dildeki ismiyle antalyada masöz bedendeki gi enerjisini engelleyen tıkanıklıkları açmak için başparmaklarını, parmaklarını, avuç içlerini, dirseklerini, dizlerini ya da ayaklarını kullanarak,  müşterinin vücuduna  sıkarak, gererek, dokunarak (iğnesiz) basınç uygular.

Etkili bir koruyucu Doğu tıbbı ve dokunma iletişim biçimi olarak Shiatsu’nun en önemli hedefi hastalıkları oluşmadan önce engelleyebilmek için bedenin doğal fonksiyonlarını geliştirmektir.

antalya masözler – felsefe

Shiatsu felsefesine göre insan bedeni tüm evrenin içinde yer alan mikrokozmik bir başka evren olarak ele alınır ve beş element (metal, ahşap, su, ateş, toprak) ve yin ile yang tarafından yönetildiğine inanılır. Sağlıklı bir beden için hiç bir öğenin diğeri üzerinde baskın olmamasına gayret edilmelidir.

Bu tür masaj, müşteri doğal malzemelerden yapılmış kıyafetler içindeyken ve  yerdeki temiz bir hasırın üzerine uzanmış haldeyken uygulanır. Tedavi veya uygulama, antalya masöz veya başkası tarafından, tüm beden üzerinde derin derin çalışırken, insanda bazı duygular açığa çıkarak, ağlama, gülme, neşelenme ya da yalnızca sessiz kalma gibi tepkiler belirir.

Bunların hepsi bedenin eski enerji kalıplarının değiştiğini gösteren olumlu işaretlerdir.

bayan masöz antalya – faydalar

Tahmin edebileceğiniz gibi Shiatsu masajının yararları çoktur, ama içlerinde en fazla tanınanları şunlardır:

  • Sinirleri sakinleştirir ve endişe ve depresyonu azaltır.
  • Kan dolaşımını geliştirerek gi ve oksijen dolaşımını destekler.
  • Yüksek tansiyonu düşürür, gerginliği azaltır.
  • Derin kasları ve diğer yumuşak dokuları (tendon, bağ, eklem, bağ dokusu ve deri) rahatlatır. Stres, menapoz, kabızlık ve bunun gibi nedenlerle oluşan baş ağrısı, sırt ağrısı, kas sertlikleri veya bacak kramplarını giderir.

Shiatsu masajı yaptırın ve gelişin. 🙂 Ne dersiniz? Yazı size temel bilgileri verdi mi? 🙂 Beğendi iseniz, tanıdıklarınızda sosyal medyada paylaşın (Twitter, Facebook vs), teşekkürler.

Umarım antalya masöz arayışınız benimle sonlanır ve size hizmet etme imkanı bulurum, masöz ilanı yazımı da okuyabilirsiniz, aramanızı beklerim, sevgilerle.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0